teisipäev, 27. september 2016

Rongisõidu hea tava


Hooliva ja sõbraliku suhtumisega teed enda, kaasreisijate ja klienditeenindaja päeva paremaks. Anna oma panus, et muuta tänane rongisõit mõnusaks.


Kas rongi astudes tuleb klienditeenindaja kohe üles otsida?
Rongi jõudes võid istuda sobivale kohale. Kui klienditeenindaja jõuab sinuni, anna talle märku, et soovid osta piletit. Pileti soetamine on iga reisija kohustus. Kui ostsid juba pileti Sõidukaardile, ütle seda klienditeenindajale, kui talle kaardi ulatad – et ei juhtuks, et klienditeenindaja müüb sulle topeltpileti. Kui soovid osta või esitada sooduspiletit, näita klienditeenindajale ka soodustust võimaldavat dokumenti, fotota dokumendi puhul ka isikut tõendavat dokumenti.

Kas jalgratas tuleb tingimata konksu otsa riputada?
Ratastele mõeldud koht on C-alas, kus on olemas ka spetsiaalsed riputuskonksud. Kui rongis on rohkem rahvast, tasub ratas kindlasti konksu otsa riputada, see hoiab ruumi kokku. Vajadusel võid ratast ka uksealas käekõrval hoida, kuid jälgi kindlasti, et see ei kukuks ega ohusta kaasreisijaid. Rattaga sisenejatele mõeldud C-ala leiad üles ratta märgistuse järgi rongiuksel.

Milleks on SOS-nupp?
Need nupud on eriolukordade puhuks ning asuvad kõikide väljapääsude juures. SOS-nupu vajutamisel lülitub kõne ja vastav videopilt rongijuhile – palume selgitada lühidalt tekkinud probleemi. Vajuta SOS-nuppu siis, kui inimene ei ole jõudnud peatuses väljuda, uks ei ole avanenud või on tekkinud ohuolukord.

Kust siseneda ratastooli või lapsevankriga?
Ratastoolide ja lapsevankrite jaoks on spetsiaalsed kohad rongi C-alas (tähistatud suure C-ga), mis võimaldavad ratastooli spetsiaalse turvavööga kinnitada ning kus on saatjatel võimalik ka iste leida. C-alas asub ka mähkimislauaga tualett, millesse on võimalik siseneda ratastooliga. Eriti oluline on õige ukse valik nende jaoks, kes väljuvad lühikese platvormiga peatuses, kuna seal toimub väljumine vaid läbi rongi C-ala ukse, haakes rongi puhul läbi sõidusuunas esimese rongi C-ala.

Kas rongis võib süüa ja juua?
Kaasavõetud suupistete ja jookide (v.a alkohoolsete jookide) tarvitamine rongis on lubatud. Hea, kui sellega kaasreisijaid ei häirita ning sinu istekoht ja selle ümbrus reisi lõppedes sama puhtaks jääb.

Mida teha, kui kaasreisija seisab püsti?
Märka inimesi enda ümbruses, paku talle istet, kui sinu kõrval on vaba koht. Kui rong on rohkem täis, ära aseta oma kotte kõrvalistmele, vaid pane need pagasriiulisse, sülle või oma istme alla. Ka jalgade koht, jalatsitega või ilma, ei ole mõistagi toolil.

Kas tõukeratas/rula/rulluisud on võib rongi kaasa võtta?
Tõukeratta, rula ja rulluisud võid kaasa võtta, kuid rongis ära nendel seisa ega sõida.
Rong ei sõida ühtlase kiirusega ning võib ootamatult pidurdada, mis on ohtlik sinule ja kaaasreisijatele.

Kuidas kuulata rongis muusikat?
Selleks, et rong oleks mõnus ja rahulik koht, kasuta muusika kuulamiseks ja filmide vaatamiseks kõrvaklappe. Hea toon ei ole ka pikki ja häälekaid telefonivestlusi pidada. Anna oma läheduses kaasreisijatele võimaluse süveneda oma töösse, õppimisse, lugemisse või lihtsalt mõtetesse.

Meeldivaid rongireise!Kommentaare ei ole: