teisipäev, 22. oktoober 2013

2014. aasta sõiduplaanist

2014. aasta saab olema oluline aasta reisirongide sõiduplaanide osas.

Uued rongid on juba toomas kiiremad sõiduajad elektrirongide liikluspiirkonda Harjumaal ning alates 1. jaanuarist toimub see teatud osas ka ülejäänud Eestis. Lõplikult võetakse uued, kiiremad sõiduajad kasutusele 2014. aasta maikuu lõpust.

Oluline on rõhutada, et antud tähtaeg tuleneb asjaolust, kus 1. juunist hakkab kehtima täiesti uus rongide liiklusgraafik Eestimaa raudteedel ja siis on Elronil võimalus 100% ettevõetavaid plaane realiseerida.

Lisaks kiiremale ühendusajale kasvab selgelt ka reisirongide väljumiste arv Eestis. Kui elektrirongide puhul toimub mahu kasv juba 1. jaanuarist viisil, kus on võimaldatud Paldiski, Riisipere ja Aegviidu liinide ühendamist Tallinnaga iga tunni aja tagant mõlemas suunas ning Keila-Tallinn lõigu tipptunni väljumiste arvu kasvatamist neljale väljumisele tunnis mõlemas suunas,

siis diiselrongide puhul on 2014. aasta maikuu lõpuks Tartu liinil sisse seatud igapäevaselt toimiv kord, kus Tallinna suunas väljub rong iga 2 tunni järel. Sama siis ka vastupidi.

Viljandi liinil on toimuvad väljumised iga 3 tunni järel.

Samuti on Elron koostöös Rapla- ja Järvamaaga otsustanud pikendada kõik tänased Lelle rongid Türini, parandades nii veelgi Järva maakonna ühenduskvaliteeti pealinnaga.

Üks tähtsamaid ja ka huvitavamaid väljakutseid vedajale on aga ümberistumisvõimaluste korraldamine. Elron näeb, et alates 2014. maikuu lõpust on Eesti reisirongide liiklus korraldatud muuhulgas ka viisil, kus:
  1. Igalt Narva-Tallinn rongilt saab Tapa jaamas ümber istuda Tartu suunas sõitvale rongile &igale Tallinn-Narva rongile saab Tartust tulevalt rongilt ümber istuda Tapa jaamas
  2. Iga Tartu ja Narva rongiga on Aegviidu jaama kaudu seotud elektrirong. Nii on võimalik elektrirongilt istuda diiselrongi ja vastupidi, andes nii võimaluse ka Harjumaa idasuuna väiksematest peatuskohtadest (nt Kulli, Raasiku jne.) liikuda rongiga Narva ja Tartu suunas.
  3. Igalt Riia-Valka rongilt pääseb edasi Valga-Tartu-Tallinn rongile &
    igale Valka-Riia rongile pääseb Tallinn-Tartu-Valga rongilt.
  4. Iga Valga-Tartu ja Tartu-Koidula rong on Tartu jaama kaudu seotud Tartu ekspressrongiga. Nii on võimalik Valga ja Koidula suuna inimestel kiirelt pääseda Tallinna ja vastupidi.
  5. Lelle-Pärnu lõigul liigub eraldi rong, mis teostab ette- ja äravedu Viljandi rongile Lelle jaamast.

Elron uudiskiri - Sügis 2013

Tallinna linn ja Elron sõlmisid koostöölepingu

Tallinna linn ja Elron sõlmisid koostööleppe, mille alusel katab linn alates järgmisest esmaspäevast, st. 28. oktoobrist rahvastikuregistrijärgsete tallinlaste tehtavate rongisõitude maksumuse Tallinna piires.
Loe veel

Elron käivitas reaalajajälgimisüsteemi

Elron käivitas koostöös Maanteeametiga elektrirongide reaalajajälgimissüsteemi. Ligipääs antud keskkonnale toimub läbi rong.peatus.ee lehekülje.
Loe veel

Elron avaldas järgmise aasta sõiduplaanid

Elron avaldab oma kodulehel sõiduplaanitaotlused, mis on edastatud raudtee omanikele. Antud taotluste põhjal valmivad 1. jaanuarist kehtima hakkavad sõiduplaanid.
Loe veel

Elron korrigeerib hinnakirja

Tulenevalt reisijate tagasisidest võrdsustab Elron alates 25. oktoobrist tavarongi ja ekspressrongi ühe tsooni piires tehtava sõidu maksumuse. Edaspidi maksab ühe tsooni ühe korra pilet samapalju tava- kui ka ekspressrongis.
Loe veel

Möödunud nädalal viidi viimased vanad elektrirongid Lätti

Möödunud nädalal viidi viimased 7 vagunit 48-vaguniliselt elektrirongipargist läbi Valga jaama Lätti.
Loe veel

Elron võtab kasutusele uue infotelefoni 1667

Elron käivitas uue infotelefoni 1667.
Loe veel

Elron otsib rongijuhte & klienditeenindajaid

Elron värbab uusi rongijuhte ja klienditeenindajaid, et teenindada üleriigilist reisirongiliiklust alates 1. jaanuarist 2014.
Loe veel

Elektriraudtee uueks kaubamärgiks saab Elron

AS Elektriraudtee vahetab ärinime, uueks nimeks saab Elron. Ametlik nimevahetus toimub oktoobri keskel, kuid üleminekuga alustatakse järk-järgult juba septembris.
Loe veel

2014. aasta sõiduplaanist

2014. aasta saab olema oluline aasta reisirongide sõiduplaanide osas.
Loe veel