esmaspäev, 31. oktoober 2011

Järgmise aasta raudtee-renoveerimistööd Harjumaal

Tere lugejad!

Eesti Raudtee sõnul lõpevad käesoleval aastal raudtee remonttööd novembrikuu keskel.

Paras hetk on aga heita pilk järgmisesse aastasse ning vaadata, mis raudtee omanikul plaanis on.

Täna olemasoleva info põhjal võib öelda, et Aegviidu suuna remonttööd Ülemiste-Aegviidu lõigul on valmis. Raudtee on vaja veel üle "toppida" ning Aegviidu jaamas ootavad ees mõned rööbasteed puudutavad tööd, kuid neid töid saab eeldatavasti teha rongide põhiplaani häirimata.

Balti-jaam - Ülemiste lõigul jätkuvad remonttööd, seda nii Kitseküla peatuse juures kui ka Ülemiste viaduktil, mis on osa Ülemiste liiklussõlme renoveerimistöödest.

2011. aasta novembrikuus algavad aga tööd läänesuuna rööbasteedel. Teada on, et esmalt võetakse ette kontaktvõrgu renoveerimistööd (kõigepealt Klooga-Klooga-rand lõigul). Tööde tulemusel renoveeritakse kogu läänesuuna kontaktvõrk, võimaldades sõita selle all kiirusega kuni 160 km/h. Tööd lõpevad 2012. aasta lõpuks.

Lisaks kontaktvõrgutöödele algavad 2012. aasta varakevadel ka rööbasteede renoveerimistööd läänesuunal, täpsemalt Keilast lääne poole jäävatel rööbasteedel. Tööde tulemusel tõstetakse rongide liikluskiirus lõigul samuti 160 km/h. Antud tööde lõpp-tähtaega on tara vara prognoosida, kuid plaanides on selleks seatud 2013. aasta.

Ära ei maksa unustada ka kestvaid ooteplatvormide ümberehitustöid - Aegviidu suunal jätkuvad ümberehitustööd 2012. aasta vältel, kuna seni on kasutusse jõutud võtta ainult 3 ooteplatvormi ida-suunal (Ülemiste, Aruküla, Ülemiste). Ooteplatvormide ümberehitustööd liiguvad järgmisel aastal juba ka linna-piiresse, mil madalaks ehitatakse kõik platvormid Laagri-Lilleküla lõigul.

Sel aastal toimuma pidanud Balti-jaama ooteplatvormide ümberehitustööd lükkusid samuti 2012. aastasse.

Kokku võtvalt võib öelda, et kuigi Ülemiste - Aegviidu lõigu valmimine rõõmustab kõiki osapooli, on suured tööd veel alles ees.

Kõik see toimub muidugi eesmärgiga tagada uutele reisirongidele parim võimalik raudteedevõrk.

1 kommentaar:

autorendis ütles ...

Ootame huviga..ligipääsetavus ratastoolis inimestele jätab seni küll soovida...