teisipäev, 13. juuli 2010

Kuumus elektrirongides

Elektriraudtee on viimastel päevadel saanud palju tagasisidet kuumuse kohta rongides. Kuigi head suveilmad on alati teretulnud, on tõepoolest need tõsiseks väljakutseks Eesti reisirongide salongidele.

Esmalt - uute reisirongide puhul (mis saabuvad Eestisse aastal 2012) on salongides konditsioneer. Tänaste, kohati aastast 1964 pärit vagunite puhul on aga häid lahendusi raske leida. Näiteks paigaldas Elektriraudtee pilootprojekti raames paari rongikoosseisu akendele soojust-peegeldavad kiled, kuid need on tänaseks reisijad  ise eemaldanud.

Lisasüsteeme (nt. konditsioneer) elektrirongidele paraku paigaldada ei saa, kuna vooluvõrk, mis ehitati omal ajal vaid lampide tööshoidmiseks, on tänaseks koormatud väga mitmete tehnilisinstrumentidega.

Elektriraudtee on oma klienditeenindajatel palunud hoida lahti kõik aknad vagunis, samuti on depootöötajad kinnitanud tamburite uksed püsivalt avatuks.

Olukord saaks olla tõepoolest parem, kuid paraku alles aastal 2012, mil hakkavad saabuma esimesed Euroopa Liidu Ühtekuuluvusfondi toel soetatud elektrirongid.

reede, 9. juuli 2010

Augustikuu pühapäevadel taas populaarsed koguperematkad

Käesoleva aasta augustikuu pühapäevadel leiavad aset juba kuuendat korda Elektriraudtee koguperematkad erinevatesse Harjumaa paikadesse.

Elektriraudtee avalike suhete juhi Norbert Kaareste sõnul on sihtkohti tänavu neli. Kaareste sõnul toimub Elektriraudtee koguperematkade üritustesari juba kuuendat korda ning matkamise populaarsus ei paista raugevat eestimaalaste seas. „Nii nagu varasematelgi aastatel, loodame ka tänavu näha toredaid Tallinna inimesi meie elektrirongiga matkamas,“ sõnas Kaareste.

Matkajuht Jaan Masingu sõnul on tänavu taas kavas 2 uut ja põnevat pikemat matka - möödunud aastal läbiti samapikad retked edukalt, tänavu on selleks aga rohkem aega „Kuna matkatakse sageli rannaribal, pangaserval või metsaradadel, ei sobi üritus lapsevankriga tulijale ega jalgratturitele ning ka käimiskepid võivad matkamist segada,“ selgitab Masing. Kaasa tuleks tema sõnul võtta jook ja eine, ujumisriided ning vajadusel ka vihmakeep.

Varem juba kahel järjestikusel aastal matkadel osalenud noormees Marko Rentiku sõnul on augustikuised koguperematkad üks vahva üritus. „Pärast lõõmavat juulikuud on hea veel enne sügist korraks aeg maha võtta ja lähedastega mööda ilusaid metsateid rohelust uudistada,“ kirjeldas Marko oma matkaplaane.

1. augustil toimuv matk viib huvilised Pakri poolsaarele, kus käiakse Eesti kõrgeima majaka juures, vaadatakse Muula Mägede bastione ning muu hulgas tutvutakse ka Amandus Adamsoni mälestusmärgiga.

8. augusti matk Kõrvemaale lookleb keset oose ja järve, kus inimestel saab olema hea võimalus pidada pikniku ning supelda värskes järvevees. Hiljem uuritakse ka siniallikaid ning rännatakse Jäneda linnamäele.

Augustikuu kolmandal pühapäeval, 15. augustil saavad matkalised sõita Klooga-randa. Sealt algav matk viib huvilised nii Treppoja joastikule, Keila-Joa mõisahoonetesse kui ka Meresuu randa. Tee peale jääv Laulasmaa puhkekeskus on samuti kõigile huvilistele väärt peatuspaigaks seatud.

Viimasel matkal, 22. augustil sõidab matkarong Riisiperre, kust algab teekond, mis möödub nii Riisipere mõisast kui Alema puutaiestest, kulmineerudes Nurme turbaraba vaatlemisega.

Kogu info matkadest on leitav aadressilt matkad.elektriraudtee.ee. Tänavu on matkarongidele pilet – üksikpilet sihtpunkti ja sealt tagasi maksab kokku 20 krooni. Kõikidel matkadel on kaasas neli professionaalset matkajuhti, kes tutvustavad eelnevalt koostatud ja läbikäidud loodusradu kõigile reisilistele.Matkad
1. august
Matk ümber Pakri poolsaare
8. august
Kõrvemaa oosid ja järved
15. august
Matk Klooga-rannast Keila-joale
22. august
Riisipere loodusrajad

esmaspäev, 5. juuli 2010

Üritustesari "Pühapäevaks maale"

Elektrirongiga reisijad saavad sel pühapäeval sõita Kõrvemaale, kus üritustesarja „Pühapäevaks maale!“ raames toimub rattamatk Põhja-Kõrvemaa radadel. Kõigile elektrirongiga kohale tulnud inimestele on üritusest osavõtt tasuta.
 
Perematka  rattaretke  korraldab Sportland AS poolt hallatav Kõrvemaa Matka- ja Suusakeskus, mis asub Elektriraudtee areaali Aegviidu peatuse vahetus läheduses. Sealt saavad alguse ka mitmed kaunid Põhja-Eesti matka- ja suusarajad.
 
Matkapäev algab kell 12:00  keskuse juures ning jalgratastega läbitakse lähipiirkonna vaatamisväärsused, looduskaunid kohad ja huvitavad rajad.  Retke viib läbi professionaalne retkejuht Sven Luks. Kõrvemaa  Matka- ja  Suusakeskuse esindaja Marilin Pehka sõnul on korraldatav jalgrattamatk jõukohane kõigile huvilistele, kes vähegi eelnevalt on jalgrattaga sõitnud. „Soovitame kindlasti kõigil huvilistel eel-registreeruda aadressil www.korvemaa.ee kuna suure osalejate arvu puhul on kohtade  arv piiratud,” sõnas Pehka. Kaasa tuleks võtta korras jalgratas, kiiver ja seljakott. Matka kestvus on orienteeruvalt kuni 4 tundi.
 
Kõigile elektrirongiga kohale tulnud inimestele on üritusest osavõtt tasuta. Samuti annab Kõrvemaa Matka- ja Suusakeskus elektrirongiga kohale tulnud inimestele kaasa tasuta  matkamoona. Ette tuleb vaid näidata samal päeval soetatud rongipilet.
 
Elektriraudtee avalike suhete juhi Norbert Kaareste sõnul on Kõrvemaa põnev sihtkoht, mis ei jää varju juba toimunud Golfipäevale Niitvälja keskuses. „Elektrirongid kui üks esimesi transpordiliike, mis ehitas spetsiaalsed rattahoiukohad vagunitesse, tervitab jätkuvalt kõiki rattasõpru oma rongides,“ on Kaareste eesoleva Kõrvemaa rattamatka puhul ootusärevil.
 
Elektriraudtee avaldab edaspidigi iga nädala tagant uue sihtkoha, kuhu elektrirongiga reisijatel on võimalik sõita. Kohapeal saab rongipileti esitaja nautida soodustusi, mis on loodud just elektrirongiga reisijale.
 
Üritustesari toimub kogu suve vältel. Värskeimat informatsiooni eesolevatest üritustest leiab aadressil matkad.elektriraudtee.ee

reede, 2. juuli 2010

Üleminek neljale tsoonile?

Vaatasin ükspäev Harjumaa ühistranspordikeskuse kodulehel tsoonikaarti, mis bussidele kehtib:
Kas Elektriraudtee ei peaks ka üle minema sellisele tsooni-arvestusele?

Nii on tagatud ühtne arusaam Harjumaa inimestele ühistranspordi tsoonidest ja mine tea - kui kunagi ühel ilusal päeval Harjumaa ühistranspordi ühised kuukaardid tekivad, siis oleks asjaajamine hulga lihtsam.

Mis inimesed arvate?

Jalgrattahoidlaga vagunite märgistus

Elektriraudtee on hetkel läbi mõtlemas jalgrattahoidlaga vagunite märgistust, et nende kasutamine ratturitele lihtsamaks muuta.

Igasugused ettepanekud ratturite elu parendamiseks elektrirongis on kommentaaridesse oodatud!