reede, 21. mai 2010

Kleebised meie rongides

Elektriraudtee võttis arvesse klientidelt saadu tagasisidet (seoses rongi uste avanemisega, seda uute ooteplatvormide kasutusele-võtu pärast) ning kohandas oma vagunites olevaid infovälju (kleebised, heliteavitus, infotablood) saadud tagasiside põhjal. Selle tulemusel ei tohiks enam olla häirivaid arusaamatusi rongi pääsemisega.

Vaata pilte kleebistest

Klientide poolse tagasiside põhjal lisada kõrgetele ooteplatvormidele avanevate uste ümber pikad rohelised kleebis-helkurribad, mis on vandalismi ning ilmastikukindlad. Oma 3 aastase garantii-ajaga ning selge ja helkiva tooniga ribad peaksid tagama, et ka kõige pimedamal talvekuul reisija just kõrgele ooteplatvormile avanevat ust juba varakult märkab.

Madalale ooteplatvormile avanevaid uksi ei hakatud sinise või muu värviga märgitama, kuna esiteks ei paistaks sinine elektrirongide taustvärvist (tumesinine) selgelt välja ning süsteemi lihtsuse mõttes polekski ju vaja märgistada neid - kui rohelisega märgistatud avanevad kõrgetele siis ju ülejäänud avanevad madalatele. Ja nii ongi!

3 kommentaari:

Maamees ütles ...

Küsimus: Kas igas vagunis on olemas ka koht ratastele? Või kuidas võimalik eelnevalt teada saada, millisesse vagunisse siseneda jalgrattaga? Või lapsevankriga? Või invaliidikäruga?
Või leiaks nurga igas vagunis?

Roomet ütles ...

Spetsiaalselt ratastele mõeldud vaguneid on meil igas rongis 1 - see on tähistatud väljast helesinise rattalogoga.

Muidugi mahub meie vahekäikudesse ka rattaid jm.

Peeter ütles ...

Ühes vagunis ei ole piisav! Eriti tulevikku silmas pidades, kuna rattaga sõitjate arv kasvab! Ärge tehke viga, mille tagajärjel pärast palju kaebusi!
Ja millises vagunis rattakoht? Kui ratas viimases, aga perroon lühike jupats?