teisipäev, 30. märts 2010

Rongidesse sissepääsemisel on siiski süsteem

Kuuldavasti on Elektriraudtee mitmeid kirju saanud, et uus kord rongidesse pääsemisega on ikka korrast ära.

Sõitsin eile parasjagu Paldiski poole Pääskülast ja avastasin, et uste avamises on siiski süsteem olemas. Seda kinnitas ka rongijuht.

Nimelt avanevad vanadele platvormidele (need, mida kõrgeteks kutsutakse) uksed, mis asuvad rongi ninades ehk otstes ja veel sarvede alused ka. Nii et järgmine kord, kui ma perrooni poole jooksen ja näen et rong juba ees, tean et sean jooksusammud sarvede all asuvate uste poole. Kui ma just otsmisest sisse ei lipsa.

Muidugi on uksed väljast siltidega ka märgistatud, et milline siis kõrgele avaneb ja milline madalale, kuid neid näeb inimene alles siis kui ta juhtumisi vale ukse ees seisab. Õnneks ma nägin, et sellel õnnetul "vale" ukse ees seisjal on piisavalt aega, et minna õige ukseni, kuna rongijuht vaatas ukse pealt, kas ikka kõik pealesoovijad ka rongile jõudsid.

Ei tea millised need sildid peaks olema, et kohe kaugelt näeb. Kuulsin ääri-veeri, et varsti tulevad veel suuremad sildid, mis terve rongi ukse, ühes ümbrusega ära katavad. Neid pidi siis juba õige kaugelt näha olema.

6 kommentaari:

Anonüümne ütles ...

Olen seda meelt, et kui rongis sees istudes on platvormide iseloomule viitavad tekstid ja sildid tähistatud vastavalt kas rohelise või sinise värviga, siis võiks sama kasutada ka välisuste märgistamisel. Piisaks sinisest ja rohelisest mummust! Mitte ühesugustest tähistest, milles erineb ÜKS SÕNA - madal või kõrge.
Mina näen silte lugeda ja jaksan õige ukseni joosta, mõni vanem daam või härra näeb siltide eristamisega küll liialt palju vaeva!

tiina ütles ...

Eelpool kommenteerinuga nõus...! Loodan, et need punased segadusttekitavad sildid asendatakse loetavamate ja selgemate vastu varsti...

Roomet ütles ...

Infoks niipalju, et kõrgele platvormile avanevad uksed saavad endi ümber (välisküljele) rohelised ribad. Nii tunneb kõrgele avanevad uksed juba kaugelt ära.

Samuti on hetkel arendamisel uste akende tamburipoolsele küljele rohelise/sinise värvusega selgitussildid.

Markus ütles ...

venemaal on näiteks kasutusel elektrirongides oranzi(madal platvorm) ja punase(kõrge platvorm) värvide kombinatsioon

Anonüümne ütles ...

Veel lihtsam oleks uksle kleepida nool.
nool üles( st avaneb vaid kõrgele) ja nool alla(avanem vaid madalale).

anne ütles ...

Kõik kommentaarides toodud ettepanekud on paremad kui praegune süsteem. Punaselt sildilt on seda ainsat olulist sõna tõesti raske kiiresti üles leida.
Kas need erineva värviga märgistused ei võiks juba käiku minna? Miks see nii palju aega võtab?