teisipäev, 30. märts 2010

Millal need rongid siis saabuvad?

Täna sai mul kannatus otsa. Lehed kõik räägivad muudkui uutest rongidest, aga mina ikka sõidan vana Riias toodetuga ringi.

Võtsin siis nõuks ja kirjutasingi Elektriraudteele, et millal ma uue, mugava ja madala põhjaga elektrirongiga siis Keilast Tallinna sõita saan?

Nii nad mulle siis vastasid:
"Rongide saabumine toimub järgnevalt: Pärast praeguse hanke võitja teavitamist valmib esimene rong 2 aasta pärast. Sellega toimuvad testsõidud pool aastat. See tähendab, et Elektriraudtee areaalis (see on siis see ala, kus täna elektrirong sõidab) sõidab vanade rongidega kõrvuti uus „eurorong“, tõsi, reisijaid peale võtmata. Testperioodi lõppedes algab hanke võitja tehastes elektrirongide ehitus ning kõigi 17 elektrirongi valmimiseks kulub umbes aasta.
NB! Pärast elektrirongi testperioodi lõppu jõuab Eestisse esimene diiselrong, mis alustab samamoodi testimist, nüüd juba Eesti Raudtee areaalis (siin on jutt siis juba kõikidest Eesti rongipeatustest). Ka see rong sõidab pool aastat kõrvuti vanade diiselrongida, taaskord reisijaid pealevõtmata. Ja selle testperioodi lõppedes algab hanke võitja tehastes diiselrongide ehitus. 
Rongid tarnitakse Eestisse ühe- või kahekaupa ning viimased eksemplarid 10st tellitut diiselrongist peavad Eestisse jõudma hiljemalt 56 kuud esimese test-diiselrongi valmimisest. Tõenäoliselt aga töötavad hanke võitja tootmistehased kiiremini ja rongid saabuvad Eestisse varem."

Ma panin nende natuke keerulise aga asjaliku vastuse numbritesse nüüd kah:

2010 (hõigatakse otsus välja) + 2 aastat (2012 suvi) (saabub test-elektrirong Eestisse) + pool aastat (2013 algus) (lõpeb uue rongi testimine ja algab ülejäänud 17 ehitus, mis võtab ligi aasta aega) = 2013 lõpuks on Harjumaal elektrirongid meile sõitmiseks!

Ja nagu lugeda sai, tulevad diiselrongid kah uued, ehk siis Aegviitu minejad näiteks saavad sealt ikkagi uue rongiga edasi lausa Valka välja sõita. Need uued diiselrongid aga nii kiiresti ei tule. Nende ajakava tuli selline:

2013 algus (test-diiselrongi saabumine Eestisse) + pool aastat (2013 suvi) (lõpeb uue rongi testimine ja algab ülejäänud 7 diiselrongi ehitus, mis võtab ligi aasta aega) = 2014 suveks on ka kõik diiselrongid Eestisse saabunud.

Vähemalt on nüüd selgelt välja trükitud, millal ma oma istme seljatoe saan alla lasta, kui ma Riisiperre sõites natuke põõnata tahaks.

Kommentaare ei ole: