teisipäev, 30. märts 2010

Kõrged ja madalad, vanad ja uued

Ohjaa, pea ajab ikka valutama küll see ooteplatvormide süsteem siin Harjumaal.

Nüüd on siis käiku lastud Kõrged ja Madalad ooteplatvormid. Minule ammu tuttavad betoonblokkidest ooteplatvormid ehk perroonid, mis on nii Kehras, Raasikul kui Keilas ja Paldiskis (ja mujalgi), on siis edaspidi kõrgeteks perroonideks ristitud.

Uued, madalad ooteplatvormid aga on need uhked euro-puhkekohad, mis Eesti Raudtee äsja valmis ehitas. Sain ühest pildi ka, Laitses on see tehtud:

Arusaadav muidugi on, et neid nüüd ükshaaval avama hakatakse, sest 2012 lõppu lubati ju juba uued rongid liinile lasta. Ja ega me neid uusi oleks ju nii kõrgeid tahtnud, mujal Euroopas ammu pool meetrit kõrguseks seatud.

Ja üleöö neid kümneid ja kümneid platvorme ümber ka ei ehita. Eesti Raudtee ütles, et lausa sadakond platvormi on üle Eesti laiali ja need kõik tuleb ümber ehitada.

Eks tuleb siis see üleminekuaeg siis natuke rongitreppe kasutada, õnneks ma sõidan diiselrongiga ka vahest Tartusse, sealt selline roniv pealesaamise viis ammu juba tuttav.

Kindlasti hoian silmad lahti, kui mõnda lapsevankriga ema näen peatuses. Pole vaja ju palgata reisisaatjaid rongidesse, saab isekeskis ka hakkama loodetavasti.

Kommentaare ei ole: